Späť na články

Slovensko má Big Data na svetovej úrovni

Market Locator využíva Big Data veľkých spoločností a prináša nový spôsob populačnej analytiky a cielenej reklamy pre všetkých. K súkromným firmám sa pridávaju aj štátne inštitúcie ako Ministerstvo dopravy a Bratislavská integrovaná doprava.

Čisla neklamú. Najrozsiahlejšie zmapovanie mobility v BA a TT kraji.

Kolko ludí reálne žije, pracuje a denne cestuje v Bratislavskom a Trnavskom kraji? Analýza dennej priestorovej mobility s využitím pasívnych lokalizačných údajov mobilnej siete v bratislavskom a trnavskom kraji

Market Locator pre štátnu správu aj samosprávu

Vďaka Big Data dokáže Market Locator odzrkadľovať aktuálny stav – reálnu situáciu aj dynamiku pohybu ľudí v akejkoľvek časti Slovenska. Znalosť skutočného pohybu obyvateľstva je kľúčová pre budovanie moderných miest tzv. Smart Cities. Obce, mestá aj štát by mali mať presnejšiu predstavu o svojich obyvateľoch, aby mohli plánovať a dimenzovať našu infraštruktúru. Inovatívne nástroje umožňujú samosprávam rozvíjať mestá tak, aby sme v nich mohli spokojne bývať a spoľahlivo cestovať.

Vznikli sme hrdo na Slovensku a chceme tu mať hlavný stan pre firmu aj rodiny

Učíme Slovákov chápať, že rozhodovať je potrebné nielen podľa pocitu v žalúdku ale podľa faktov a dát. Existujú spoľahlivé dáta o miliónoch Slovákov a verejnosť má právo aby verejné analýzy boli dokonalé. Popularizujeme Big Data a správne rozhodovania cez PR články, ale aj na úrovni štátu, aby nová nemocnica či obchvat stáli na „správnom“ mieste.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.