Otázky? Začnite tu.

Najčastejšie otázky sú zodpovedané na tejto stránke, ale ak neviete nájsť odpoveď na tú Vašu otázku, pozrite si našu wiki, alebo nás kontaktujte cez chat a radi Vám pomôžeme.

Market Locator Wiki Kontaktujte nás cez chat

Ceny Market Locator

Cena správy sa odvíja od typu kampane a následne prichádza do hry dražba.

  • Cielená SMS správa stojí od 0,10 EUR za 160 znakov.
  • LBS geolokačná správa stojí od 0,25 EUR za 160 znakov.
  • Kampaň na vlastný zoznam tel. čísel stojí od 0,06 EUR za 160 znakov.
  • Každých ďalších 160 znakov stojí 0,05 EUR u všetkých typov kampaní.
  • RCS multimediálna správa 0.20 EUR

Túto minimálnu cenu si vie zákazník zvýšiť ak chce mať istotu oslovenia čo najširšieho spektra svojej cieľovej skupiny.

Pri dobití kreditu nad 1500 EUR si vyžiadajte špeciálnu ponuku od nášho obchodného oddelenia.

Základné cielenie je k dispozícií už v základnom prístupe, ktorý vám umožní cieliť podľa oficialnej adresy, veku a pohlavia. Dodatočné dátové vrstvy sú nacenené od 50 EUR / mesiac.

Po registrácii získavate bezplatný Flexi plán na jeden mesiac, ktorý Vám umožnuje prístup k základným filtračným kritériam. Tento plán si môžete kedykoľvek znova obnoviť.

Plán je prístup do Vášho účtu.
K dispozícii na výber máte z týchto 2 plánov:

1. Flexi
Flexi plán umožnuje prístup k základným filtračným kritériam. Slúži na hľadanie cieľovej skupiny a zasielanie sms kampaní. Cielenie je možné podľa nasledovných kritérii.

  • oficiálna adresa
  • vek
  • pohlavie

Ďaľšie filtračné kritéria sa dajú prikúpiť cez Market Locator Obchod.

Flexi plán umožnuje prístup pre 1 uživateľa.

Flexi plán je bezplatný

2. Professional
Professional plán obsahuje funkcie plánu Flexi a navyše:

  • Funkcia Automatizácia – umožnuje automatické odosielanie esemesiek na Váš zoznam kontaktov
  • Funkcia Integrácia – umožnuje kombinovanie vlastných dát s dátami operátorov

Professional plán umožnuje prístup pre 5 uživateľa.

Cena plánu Professional je 30€ na mesiac.

Výhodou Market Locator je flexibilita.

Napríklad, ak viete že Vaše marketingové aktivity sú iba dočasné môžete si kúpiť plán na toto obdobie (mesiac, polrok, rok).

Navyše si môžete doplniť kredit pre Vaše kampane podľa Vášho rozpočtu na marketing. Kredit môžete používať v Market Locator Obchode.

Doporučujeme nabiť kredit 200€, ktorý Vám umožní osloviť cca 2000 ľudí. (minimálny kredit na vytvorenie kampane je 100€)

Keď Váš plán vyprší, kredit ostane vo Vašom Market Locator účte a môžete ho použiť pri ďaľšej aktivácií plánu. Kredit má platnosť jeden rok od zakúpenia.

Cielenie kampaní

Dostupné sú filtre z viacerých dátových vrstiev. Cieliť / filtrovať môžte lokality na základe: oficiálnej adresy, typickej pracovnej lokality, typickej spacej lokality, typickej víkendovej lokality, nedávno navštívenej lokality, aktuálnej lokality (LBS kampaň).

Cieľová skupina môže byť zacielená na základe: vek, pohlavie, cestovné návyky, využívané služby, banková príslušnosť, platobná disciplína, atď.

Základná socio – demografická
Poskytuje zakladné štatistické údaje a umožnuje cielenie podľa veku, pohlavia a oficiálnej adresy.

Typická lokalita
Reálny pohyb cieľových skupín je veľkou výhodou Market Locatora, vďaka ktorej spoznáte skutočnú pracovnú, spaciu ako aj víkendovú lokalitu zákazníkov. Môžete tak osloviť ľudí, ktorí reálne bývajú alebo pracujú vo vašej oblasti.

Nedávno navštívená lokalita podľa času dňa
Môžete zacieliť na ľudí, ktorí sa vyskytli v danej oblasti v určitý čas. Napríklad môžete nájsť ľudí, ktorí sa ráno nachádzali v nákupnom centre.

Využívanie mobilu
Táto dátová vrstva vám umožní cieliť na osoby na základe ich používania mobilného telefónu – či a koľko využívajú mobilné dáta, aký typ mobilného telefónu majú a podobne.

Finančné ukazovatele
Banková príslušnosť, forma platby za telekomunikačné služby, index bonity či index finančnej zodpovednosti umožňujú presné cielenie a analytiku pre banky, alebo poistné inštitúcie.

Cestovné návyky
Analyzujte a cieľte kampane podľa počtu dní strávených v zahraničí, počtu navštívených krajín a konkrétnych navštívených krajín.

Využívané služby
Táto vrstva je ideálna ak potrebujete osloviť ľudí ktorí nedávno využili služby ako: audiotex, tiesňové linky, charitatívne príspevky, stávkovanie, hry, poistenie, parkovanie, verejnú dopravu či platby za služby.

Market Locator umožňuje osloviť ľudí na Slovensku cez Slovak Telekom a Orange Slovensko.

Na Slovensku je prostredníctvom Market Locator k dispozícií cca 1.8 miliona osôb, ktoré udelili súhlas s prijímaním cielených SMS kampaní u troch najvýznamnejších operátorov na Slovensku. „Kontaktná politika je oslovenie jedného čísla SMS správou iba jeden krát
počas 14 dní.

Áno. Market Locator umožnuje zostaviť si vlastný zoznam zákazníkov, vlastný registračný formulár, prípadne prihlásenie do zoznamu cez SMS. Vlastné kontaky môžete vždy nahrať ako CSV. Následne ich môžete použiť vo Vašich SMS kampaňiach.

SMS: pon-pia 08:00-16:59
LBS: pon-sob 08:00-19:59
E-mail: pon-sob 08:00-16:59
Vlastný zoznam: pon-ned 08:00-22:59
Cez štátne sviatky sa neposiela nič z uvedeného.

Údaje o polohe

Naše dáta sú založené na anonymných a agregovaných dátach z 2,7 milión SIM kariet (50% populácie Slovenska) a ich pohybe. Vzhľadom na technické riešenie poskytovania mobilných služieb je presnosť v mestách vyššia (až do približne 150 metrov), mimo mesta je presnosť nižšia (často > 1 km).