Späť na články

Najlepšie ťahy na zaplnenie podnikov hosťami

Prezentujte a propagujte svoje ponuky v okolí vášho podniku, u špecifickej cieľovej skupiny ľudí. Pozvite zákazníkov, ktorí sa práve pohybujú v okolí či napríklad podporte akciové produkty, alebo týždenné akcie. S nástrojom Market Locator môžte zákazníkom okamžite posielať vaše personalizované reklamné správy vo forme SMS správy.

Market Locator je samoobslužnou mediálnou agentúrou, ktorá prostredníctvom bežného web rozhrania umožňuje online analyzovať populáciu, zacieliť a vytvoriť vlastnú kampaň na pár klikov. Inovatívny a pritom jednoduchý prístup k reklame môže teraz využiť každý. Aj menší živnostníci, či stredne veľké firmy si môžu rýchlo získať pozornosť nových zákazníkov.

Túto možnosť doposiaľ využilo na prilákanie zákazníkov do podniku už mnoho klientov od menších krčmičiek až po celé siete pubov, ktoré aplikovali túto formu propagácie na výhodné kombinácie dobrého jedla s pivom zdarma.

Cielenie bolo nasledovné:

  • Pohlavie: Muži
  • Vek: 18-55 rokov
  • Lokalita: Cielenie na základe oficiálnej adresy v okolí pubu
  • Čas odosielania: 16:00 – 16:59hod. -> SMS správa sa odoslala v čase kedy pravdepodobne už skončili v práci a mohli by mať záujem sa po práci trochu odreagovať, oddýchnuť si.

Príklad textácie pre takúto kampaň môže byť nasledovný:

“Mate chut na dobre pivko v spojeni s nejakou chutovkou? Nakladany hermelin ci pecene rebierka a k tomu skvele PIVO zdarma iba u nas. Cakame vas v pube Na rohu.”

Druhou možnosťou ako prilákať do vášho podniku viac ľudí, je využiť LBS SMS správy – geolokačné správy, ktoré sa odosielajú ľuďom podľa vybraných kritérií, ktorí sa vo vybranom čase vyskytnú na vybranom mieste teda v tomto prípade v okolí vášho podniku – pozvať týchto ľudí priamo k vám. Taktiež viete tento spôsob využit v dni a časy kedy by ste potrebovali podporiť naplnenosť podniku.

LBS cielenie:

  • Pohlavie: Muži aj ženy
  • Vek: 18-55 rokov
  • Lokalita: 500m rádius okolia vašej prevádzky
  • Čas odosielania: 18:00 – 20:00hod.

Príklad textácie pre LBS kampaň:

„Ste uz iba kusok od pecenych rebierok, ku ktorym iba u nas dostanete skvele PIVO zdarma! Nevahajte a zastavte sa na tuto skvelu kombinaciu v pube Na rohu, tesime sa na vas.“

Premietate vo vašom pube aj športové prenosy? Pozvite mužov z okolia vychutnať si významé športové prenosy pri čapovanom pive práve u vás. Market Locator vám umožní nájsť Slovákov a osloviť ich pred významným podujatím. Napríklad futbalové zápasy sú veľka príležitosť pre televízne krčmy. Možností je naozaj veľa, neváhajte a oslovte ako prví športových fanúšikov.

Veľa šťastia vo vašich nových kampaniach s Market Locatorom. Svoju kampaň si viete pripraviť ešte dnes. Stačí sa zaregistrovať.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.