Späť na články

Ako nájsť reálnych ľudí pre Vašu spoločnosť

Možno už poznáte Market Locator – webovú aplikáciu, ktorá umožňuje zasielanie presne cielených esemesiek Slovákom a Čechom vďaka spolupráci s operátormi Telekom, Orange a T-Mobile CZ. Práve vďaka presnému cieleniu je často používaný aj personálnymi agentúrami a spoločnosťami na nábor nových zamestnancov (hiring).

Je to o reálnych ľuďoch

Keď hľadáte zamestnancov pre svoju spoločnosť, pravdepodobne chcete osloviť reálnych ľudí a nie botov alebo nerelevantných návštevníkov stránky. Wall Street Journal uvádza¹, že na falošný traffic sa ročne vyhodí 6.5 miliardy dolárov, takže botov z online reklamy netreba brať na ľahkú váhu.

Pri Market Locatore tento problém neexistuje, pretože mobilný telefón je personálna vec, ktorú má reálny človek vo vrecku a SIM karty používané v iných zariadeniach náš algoritmus odfiltruje.

Krátky návod ako na hiring s Market Locatorom

Keď chceme nájsť schopných ľudí pre Vašu spoločnosť, výrobu alebo prevádzku, môžeme si zvoliť napríklad miesto na mape kde vieme, že sa takíto ľudia zdržiavajú. Viete, že u Vás budú ľudia šťastnejší ako u konkurencie? Zacieliť môžete priamo na konkurenčnú prevádzku a informovať ľudí o Vašej ponuke esemeskou.


1. Necháme si zobraziť Typickú lokalitu ktorá nám ukáže kde sa typicky ľudia zdržiavajú počas pracovnej doby alebo naopak v noci. V tomto prípade bude ideálna pracovná doba.

2. Vyznačíme si oblasť o ktorej vieme, že sa tam nachádzajú naši potenciální noví zamestnanci. Po kliknutí na „Zisti počet osloviteľných“ uvidíme koľko ľudí sa tu nachádza. Možno si všimnete, že toto číslo je nižšie ako by ste predpokladali. Je to preto, lebo sa jedná iba o ľudí, ktorí dali operátorom súhlas. Týmto ľuďom môžeme teda poslať esemesku v súláde s GDPR.

3. Potom nám už zostáva iba vytvoriť kreatívny text esemesky a môžeme spustiť kampaň. Market Locator používajú personalisti z najväčších korporácií aj personáliek ako Grafton alebo ManpowerZaregistrovať sa môžte bezplatne a Market Locator tím Vám pomôže s kampaňou. Stačí nám napísať cez chat.


¹ zdroj: Wall Street Journal 2019

Big Data prezentujú výhradne anonymizované a agregované štatistické údaje napočítané zo zvyškových telekomunikačných dát uchovávaných priamo u operátora.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.