Späť na články

Market Locator+ S obrázkami chutia SMSky ešte lepšie

Vdýchli sme SMSke „inovatívny look“ aj nové funkcie. Odteraz môžete s Market Locatorom komunikovať farebnejšie, pútavejšie a modernejšie … vďaka RCS správam. Hľadáte nových zákazníkov, otvorili ste novú predajňu, chcete zviditeľniť svoju značku, získať nových zamestnancov alebo dať vedieť o zvýhodnenej ponuke? Osviežte svoje RSC kampane pútavými obrázkami a spolu s presným zacielením dokážete účinne osloviť nových zákazníkov.

S Market Locatorom je to hračka

Mnohí z vás už v Market Locatore zadávali svoje SMS kampane a ocenili jednoduchosť a rýchlosť prípravy kampaní za pár minút a odposlanie do 1 dňa. Príprava multimediálnych RCS kampaní je podobne nenáročná. Zachovali sme rovnaké intuitívne ovládanie v našom kampaňovom editore. Na rozdiel od klasických SMS kampaní, máte možnosť si zvoliť z 3 možností RCS správ:

  • Richcard/Carousel – najčastejšie využívaná možnosť, keďže dovoľuje vložiť obrázky, vytvoriť dokonca carousel s 3 rôznymi ponukami a 3 rôznymi preklikmi a štatistikou o doručení ako aj o prečítaní
  • Basic Message – podobná ako bežná SMS, 160 znakov s možnosťou prekliku. Navyše so štatistikou o doručení ako aj prečítaní
  • Custom JSON – externe predpripravená multimediálna RCS vo fotate JSON

Pred zadaním RCS kampaní na schvaľovanie je potrebné si skontrolovať správnosť zobrazenia RCS odoslaním bezplatnej testovacej správy na svoj mobil. Až potom je možné kampaň spustiť.

Ako fungujú RCS správy z pohľadu prijímateľa správ

Aby ste mohli naplno využívať možnosti RCS je potrebné, aby:

  • ste mali zariadenie, ktoré podporuje RCS.
  • ste vo vašom telefóne mali verziu operačného systému Android 5.0 a vyššie a aktualizovanú aplikáciu Správy od Google resp. Správy od Samsungu, ktorú máte predinštalovanú vo vašom telefóne. Ak nemáte RCS aplikáciu predinštalovanú, Správy od Google (Android messages) si môžete stiahnuť z Google play. Aktivácia RCS sa udeje na pozadí automaticky po aktualizovaní aplikácie Správy na verziu s podporou RCS a zobrazení uvítacej správy na obrazovke).
  • ste mali internetové pripojenie (mobilný internet alebo wi-fi).
  • ste mali Android telefón: všetky telefóny bez ohľadu na výrobcu s predinštalovanou aplikáciou Správy od Google s verziou operačného systému Android 5.0 a vyššou.

RCS kampane za uvádzacie ceny 0,10 Eur / RCS

Kreatívnym a obrázkovým šťastie praje. Tak neváhajte a oslovte nových zákazníkov ešte dnes. Zaregistrovať sa môžte bezplatne a Market Locator tím Vám pomôže so zadaním RCS kampane. Využite uvádzaciu cenu RCS správy za cenu bežnej SMSky. Akcia platí do 30.06.2024.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.