Späť na články

Prečo kolega nedostal kampaň?

Nemusíte mať žiadne obavy, že by SMSky v Market Locator neboli odoslané, systém vás účtuje len za reálne doručené správy. Môže vás ale prekvapiť, prečo napríklad kolega (ktorý spĺňa filtračné kritériá) nedostal kampaň. Existuje viacero dôvodov, a tu vám v krátkosti vysvetlíme ako to funguje s kampaňami v Market Locator.

Primárne týchto 5 faktorov vplýva na to, či osoba dostane, alebo nedostane správu.

  • Cez Market Locator sa oslovujú len fyzické osoby nepodnikatelia, prípadne živnostníci (čiže ak tel. číslo je firemné je automaticky vyradené z databázy)
  • Oslovujú sa len osoby, ktoré udelili explicitný súhlas s marketingovou komunikáciou (čiže ktokoľvek kto nezaškrtol toto políčko na zmluve nedostane od nás marketingovú SMS)
  • V prípade rozšírenej vrstvy sa oslovujú len osoby, ktoré navyše dali súhlas s využívaním geo-lokácie (preto keď použijete základnú vrstvu vidíte aj viac potenciálne osloviteľných)
  • Oslovuje sa max 1x za 14 dní (čiže ak daná osoba obdržala marketingovú správu včera, nedostane ju od žiadneho iného zadávateľa reklamy po dobu minimálne 14 dní)
  • Oslovuje sa len do výšky vášho rozpočtu a ak sa tento vyčerpá môžu zostať neoslovení ľudia
Michal Haluza

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.