Späť na články

Povianočné výpredaje lákajú do obchodov

Pritiahnite si zákazníkov k sebe

Ešte sme sa nestihli spamätať z predvianočnej nákupnej horúčky a už mnohé nákupné centrá opäť pozývajú zákazníkov na novoročné výpredaje. Mnohým ľuďom už je dlho doma a chvíle vianočnej pohody a kľudu ochotne vymenia za vybehnutie za ďalšími nákupmi. A to je práve šanca aj pre vás, prilákať do svojej prevádzky kúpychtivých zákazníkov.

Ako nájsť „povianočných“ zákazníkov?

V tom dokáže pomôcť populačná analytika platformy Market Locator, ktorá na základe pohybu SIM kariet umožní nájsť konkrétnu cieľovú skupinu. Nájdeme napríklad skupinu bonitných žien v strednom a vyššom veku, ktoré za posledné 3 dni navštívili „shopping mall“. Alebo môžeme vyhľadať ľudí, ktorí medzi sviatkami vycestovali na jeden deň do Rakúska alebo Maďarska a teda s vysokou pravdepodobnosťou išlo o nákupný výlet. Príkladov ako využiť inovatívne nástroje na identifikovanie svojich zákazníkov prostredníctvom Big Data je oveľa viac, stačí popustiť uzdu svojej podnikateľskej fantázii. Tak sme identifikovali našich zákazníkov, ale čo ďalej?

S Market Locatorom objavíte silu cielenej reklamy

Nemusíte míňať svoj rozpočet na plošnú reklamu, ktorou zasiahnete len veľmi malé percento kúpychtivých zákazníkov. Navyše po Vianociach je každý už apatický voči reklamným spotom, billboardom alebo internetovým bannerom. Oslovte iba tých, ktorý sa rozhodli ísť nakupovať a pošlite im personalizovanú SMSku ponuku. Pozvite si ich do svojej prevádzky, či už prechádzajú práve okolo vás alebo boli v nákupnom centre. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpiratívnych a originálnych tipov na SMS kampane.

Tipy na povianočné kampane

Fitness a posilňovne

Pochutili ste si na vianočných dobrotách a chcete byť opäť fit, prineste k nám svoje kilá a my ich od vás kúpime. Ročná permanentka teraz so spätným bonusom za každé vypotené kilo 1% cashback.

Cestovné kancelárie

Dostali ste pod stromček nové lyže/snowboard? Je čas ich vyskúšať, s týmto kupónom dostanete u nás darček – Skipas ku každej objednanej zimnej dovolenke, ponuka platí iba do 15. januára.

Oblečenie, obuv

Pripravte sa už teraz na plesovú sezónu, plesové róby (topánky) do 15.januára so zľavou 25%.

Športové potreby

Dostali ste pod stromček nové lyže alebo snowboard, príďte si k nám vybrať lyžiarske bundy a nohavice. Po predložení tejto SMS získate zľavu 20% na nákup zimného oblečenia.

Eshop s počítačovými hrami

Ježiško vám priniesol novučký notebook? Po práci sa hodí oddych a zábava, zahrajte si s nami tie najnovšie hry teraz v januárovej mega zľave 50%.

Alebo niečo exkluzívnejšie?

Potrebujete zlákať biznismenov do vašej predajne s košeľami, kravatami, značkovými doplnkami? Využite SMS kampaň na oslovenie „gentlemanov“, ktorí cez víkend obedujú v reštauráciách v centre Žiliny, aby ste ich oslovili s vašou ponukou. Je to presne cielená a osloviteľná skupina 1.309 potenciálnych zákazníkov.

Radi vám s vašimi kampaňami pomôžeme a poradíme:

  • ako začať s Market Locatorom nájdete na help.marketlocator.sk
  • inšpirujte sa príkladmi iných http://help.marketlocator.sk/article-category/case- studie/
  • alebo nám zavolajte 0948/149 937
Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.