Späť na články

Polovica účastníkov protestu mala menej ako 35 rokov

Takmer 50% všetkých účastníkov Veľkého protikorupčného protestu v Bratislave tvorili mladí ľudia do 35 rokov.

Veľký protikorupčný pochod, ktorý sa konal tento utorok, 18.4.2017, zachytila väčšina z nás. Ešte počas jeho príprav plnili príspevky sociálnych sietí agitačné texty, po ňom nasledovala mediálna smršť o počte účastníkov, ich motiváciách, či nasledujúcich krokoch. Vďaka dátam troch slovenských operátorov sme sa na protest pozreli aj my – aj keď úplne inou optikou. Vyslektovali sme si plochu námestia Slovenského národného povstania a zisťovali sme, akí používatelia SIM kariet a s nimi spojených zariadení sa na proteste zúčastnili. A tu je výsledok.

Podľa našich údajov sa námestí SNP v čase medzi 17:00 a 19:00 vyskytlo minimálne 4 500 Slovákov, ktorí v danom čase vykonali akýkoľvek telefonát alebo odoslali/prijali SMS.

Zaujímavejšie však pôsobí pohľad na demografiu účastníkov. Viac ako 47 percent z nich totiž spadá do vekovej kategórie do 35 rokov. Študenti a mladí dospelí vo veku 18 až 26 pritom tvorili solídnych 17 percent všetkých účastníkov.

Veľký protikorupčný pochod | Marketlocator.sk

Ako to dopadlo v pomyselnom súboji medzi mužmi a ženami? Mierne v prospech mužov, tvorili 54% davu.

Veľký protikrupčný pochod | Marketlocator.sk

Viac o proteste nájdete na jeho oficiálnej FB stránke.

Túžite po viac číslach a analýzach? Pokračujte na našom blogu.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.