Späť na články

Otvorte nový biznis s donáškou až pred dvere

Korona zo dňa na deň „zmietla“ zo stola biznis plány firiem, ktoré sú závislé na návštevnosti. Prevádzky ostali zatvorené a služby sa tak nemajú ako dostať k zákazníkom. Vyhrávajú tí, ktorí sa okamžite adaptovali a zmenili spôsob distribúcie svojich produktov aj služieb. Ale ako dať vedieť zákazníkom z okolia o tejto vašej novinke? Cez SMSku priamo do telefónu.

Pohyb ľudí na Slovensku sa takmer zastavil a ľudia ostali vo svojich domácnostiach, necestujú okolo billboardov, nechodia do nákupných centier s reklamnými plochami, nekupujú noviny, nedostávajú letáky … ale dopyt po potravinách, stravovaní, zábave, záhradníctve, športe ostal.

Market Locator vám pomôže zacieliť reálnych ľudí na základe pohybu SIM karty. Tak ako je mobil možné využiť na zacielenie, je ideálnym nástrojom aj na oslovenie. Telefón má dnes každý a nie je nič jednoduchšie ako doručiť vašu ponuku priamo cez SMSku. Oslovte a prekvapte ich novou ponukou šitou na mieru „korona“ situácie – ľudia počúvajú na slová ako bezpečnosť, zdravie, donášku pred dvere. Sledujte naše tipy a triky ako vyžmýkať Market Locator na maximum.

Donáška potravín a zeleniny až domov.

Mnohé zásobovacie firmy pre reštaurácie a hotely náhle ostali bez svojich firemných zákazníkov, ale so zásobami vo svojich skladoch. Títo dodávatelia doteraz neponúkali svoj tovar domácnostiam a nemali predajne. Ale promptne otvorili e-shop a zriadili donáškovú službu. A potrebovali už iba osloviť domácností s touto donáškou.

„Zostante doma, my prideme! Rozvoz cerstvych potravin 2x denne az ku dveram! Cerstva zelenina, ovocie, maso, ryby, lokalne vyrobky a ine, staci kliknut www.abc.sk“

Aby si zabezpečili dostatočné kapacity a dávkovanie dopytu zákazníkov, tak plánovali kampane postupne podľa lokalít a regiónov.

Preorientujte sa z firiem do domácností

Napríklad aj dovozca káv a dodávateľ automatických kávovarov pre firmy a kancelárie tiež čelil okamžitému zastaveniu dopytu po jeho službách zo strany firemnej klientely. Ľudia neprestali piť kávu, ale presunuli sa z kancelárií na home-office a to je príležitosť ako vypredať existujúce zásoby kvalitných káv do domácností. V Market Locatore môžeme zacieliť na bonitnejšiu klientelu žijúcu v lukratívnejších mestských štvrtiach, ktorí si radi pochutnajú na dobrom „pressíčku“.

Využite reštaurácie na donášku jedál

Aj všetky reštaurácie ostali zrazu bez jediného zákazníka, kuchári nemajú pre koho variť. Ľudia síce „zmizli“ z úradov a kancelárií, ale jesť neprestali a navyše mestský typ „homo sapiens“ už nie je zvyknutý na každodenné varenie. A to je príležitosť ako pritiahnuť zákazníkov k vášmu predaju obedov cez „pult“ alebo k donáške domov. Market Locator dokáže osloviť LBS SMS kampaňou ľudí, ktorí sa práve nachádzajú v okolí a sú hladní aj po vašej ponuke.

Pripraveným a kreatívnym predajniam šťastie praje. Tak veľa šťastia priatelia vo vašich nových kampaniach s Market Locatorom.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.