Späť na články

Máme pre váš penzión nových hostí

Letná sezóna sa naplno rozbieha a kapacita vášho hotela ešte nie je naplnená? Slováci aj Česi si radi užijú predĺžený víkend, či dovolenku, za ktorou nemusia precestovať niekoľko hodín a navyše bez problémov sa dohovoria aj bez znalosti cudzej reči. Tak prečo nevyužiť túto pohodlnosť a neprilákať ich aj do vášho hotela a penziónu. Ale ako ich nájsť rýchlo a efektívne?

Leto na Sĺňave, plné slnka a relaxu alebo nenáročná turistika v Karpatoch, či krásne cyklotrasy vo Fatre – to sú benefity, ktoré dokážu presvedčiť ľudí. Ale ako ich osloviť osobne a priamo doma alebo v práci? Už ste vyskúšali internetovú reklamu, či zľavové portály a neprinieslo to želaný efekt? Ako oslovíte tých ľudí, ktorí nie sú online?

Market Locator vám pomôže zastihnúť reálnych ľudí v meste alebo na dedinách, na Slovensku aj v Čechách. Telefón má dnes každý a nie je nič jednoduchšie ako im doručiť vašu ponuku priamo cez SMSku. Moderný a pritom jednoduchý prístup k reklame môže teraz využiť každý. Aj menšie penzióny, či väčšie hotely si môžu rýchlo získať pozornosť nových zákazníkov.

Možností je veľa

Už ste skúsili osloviť starších ľudí z veľkomesta alebo mladých z menších miest a dedín? Alebo pracujúcich v biznis centrách či v priemyselných zónach? Možno ste chceli osloviť aj ľudí spoza blízkych hraníc ale nevedeli ste ako.

Človek mestský

Znalosť cieľovej skupiny a jej správanie je veľmi dôležité pre úspech v každom podnikaní aj v hoteliérstve. Napríklad ľuďom žijúcim v mestách je pobyt v prírode vzácnejší a preto sú otvorenejší aj pre ponuku vášho hotela či penziónu. Market Locator vám umožní nájsť práve takýchto ľudí a osloviť ich ponukou relaxu a kľudu v krásnej prírode. Horský hotel Kristínka si nastavil v Market Locatore cielenú SMS kampaň s nasledovnou cieľovou skupinou: Vek: 35-55, spiaca lokalita v Žiline, Trenčíne a v Bratislave.

Teraz už stačilo iba zvoliť vhodnú textáciu do SMS správy (max 160 znakov bez diakritiky) a spustiť kampaň:

Čerstvý vzduch, krásne prechádzky a nefalšované horské prostredie. Užite si so svojimi blízkymi relaxačný pobyt v Horskom hoteli Kristinka. S touto SMS získate k pobytu aj let balónom. www.loc.sk/fd3v

Človek pracujúci

Hotel Vrbovský pivovar je priamo spojený s pivovarom, v ktorom môžu hostia po celý čas neobmedzene konzumovať tento lahodný mok a k tomu si dopriať chutné jedlo. SMS kampaňou sa rozhodol osloviť mužov vo veku 26-45 rokov pracujúcich v priemyselných parkoch a vnukol im myšlienku na spojenie príjemného s užitočným – aby prekvapili svoju manželku, či priateľku.

Predstavte si ideálne kráľovstvo plné piva, relaxu len vy a vaša milá. Prekvapte ju pobytom v hoteli Vrbovský pivovar a zažite romantiku v pivných kúpeľoch. S touto SMS získate zľavu 15% na pobyt.www.loc.sk/rt43

Človek biznismen

Luxusný 4* hotel „zaútočil na workoholikov“ a vybral si ľudí pracujúcich (pracovná lokalita) v biznis centrách Trnave, Nitre a v Bratislave.

Máte pocit, že o chvíľu vás únava a stres úplne dostanú? Je čas na oddych. Započúvate sa do bubliniek z vírivky a užite si skvelý relax. loc.sk/43wf

Človek zahraničný

Chceli by ste osloviť českú klientelu, ktorá to má k vám na dosah? Zaregistrujte sa na www.marketlocator.cz a vyberte si presne tých ktorí bývajú k vám najbližšie.

Takto rozšíril svoju kampaň spomínaný luxusný 4* hotel aj na Slovensku a vybral si ľudí pracujúcich v biznis centrách Brne a Olomouci a použil podobný text.

Tak neváhajte a oslovte nových hostí ešte dnes. Pripraveným a kreatívnym štastie praje. Tak veľa šťastia priatelia vo vašich nových kampaniach s Market Locatorom.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.