Späť na články

Dúhový PRIDE Bratislava cez čísla

Počty účastníkov festivalu Dúhový PRIDE Bratislava, ktorý sa konal 19. augusta 2017 v Bratislave sa rôznia. Jedným z pohľadov ako sa pozrieť na počty účastníkov sú Big data a populačná analytika Market Locatora z mobilných telefónov. Pohľad prostredníctvom anonymizovanej a agregovanej vzorky a na základe pohybu SIM kariet umožňuje rozlíšiť počty ľudí, ktorí sa vyskytli na Hviezdoslavovom námestí dňa 19.8.2017 v čase medzi 12:00 a 17:00 hodinou a zároveň vykonali v danom čase akýkoľvek telefonát alebo odoslali/prijali SMS. Podľa tohto kritéria sa na podujatí zúčastnilo minimálne 1367 Slovákov.

Zaujímavejšie však pôsobí pohľad na demografiu účastníkov. Viac ako 3/4 účastníkov spadá do vekovej kategórie do 45 rokov. Študenti a mladí dospelí vo veku 18 až 26 pritom tvorili 17 percent všetkých účastníkov.

Duhovy pochod | Marketlocator.sk

Uvedené čísla poskytujú konzervatívny pohľad na konanie akcie, prezentujú počty ľudí, ktorí sa určite zúčastnili. Vzhľadom na pomer medzi veľkosťou vzorky 2,7 mil. užívateľov SIM kariet a celkovým počtom Slovákov s mobilnými telefónmi ako aj tých, ktorí boli na akcii a nevykonali ani jeden telefonát či SMS správu, bolo účastníkov viacej.

Údaje prezentujú výhradne anonymizované a agregované štatistické údaje napočítané zo zvyškových telekomunikačných dát a poskytuje ich Market Locator v spolupráci s operátormi Slovak Telekom, Orange Slovensko a O2 Slovakia.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.