Späť na články

Čo znamenajú ikony na mape?

V mapovom editore Market Locatora vidíte v jeho pravej časti niekoľko ovládacích tlačidiel. Ak ste doteraz nepoznali ich presnú funkciu, čítajte ďalej. Panel s ikonami, ktorý vidíte na obrázku nižšie, je rozdelený na 5 samostatných blokov s odlišnou funkcionalitou. Pätica blokov obsahuje dovedna deväť rôznych ikon, ktoré obslúžia všetky Vaše požiadavky vykonateľné v rozhraní Market Locatoru.

Zhora prvou ikonou je lupa. Tá slúži na vyhľadávanie na mape. Po kliknutí na ňu sa Vám nad mapou zobrazí biely panel, do ktorého zadáte vyhľadávaný výraz. V prípade potencionálne konfliktných názvov (existuje viacero miest s rovnakým menom) odporúčame k menu uvádzať aj krajinu, v našom prípade teda Slovensko.

Vyhľadávanie potvrdíte Enterom, nie opätovným kliknutím na Lupu.

Ďalší panel obsahuje dve ikony – s plusom a mínusom. Tie suplujú funkciu koliečka na Vašej myške, slúžia na priblíženie alebo oddialenie náhľadu mapy. Plusom mapu približujete, mínusom odďaľujete.

Pod ikonami pre približovanie a odďaľovanie nájdete jedinú pasívnu ikonu, ktorá vždy obsahuje číslo. Toto číslo reprezentuje level priblíženia, teda náhľadu. Nadobúda hodnotu medzi 0 a 18. Čím vyššie číslo, tým väčšie priblíženie.

Čierny štvorček je zrejme najpoužívanejšou ikonou spomedzi všetkých. Slúži totiž na vyznačenie cieľovej oblasti Vašej kampane. Funguje intuitívne, po kliku naň sa Vám ukazovateľ myšky zmení na krížik a následne dokážete stlačením myšky a potiahnutím označiť konkrétnu oblasť. Tá zošedne a Vy viete, ktorú oblasť ste označili.

Ak už máte oblasť označenú, ikonka štvorčeka z panelu zmizne. V prípade, že ste sa napríklad pomýlili, označenú oblasť viete zmazať:

  • kliknete na ikonu kontajnera
  • kliknete na vyznačenú oblasť, ktorú chcete zmazať
  • napravo medzi panelmi ikon kliknete na „uložiť“

Najnižšie umiestnený panel ikon ich obsahuje presne štyri, a všetky sú určené na editáciu vyznačených oblastí na mape. Prvá ikona slúži na zmenšenie alebo zväčšenie vyznačenej plochy. Po kliku na ikonu musíte presne namieriť na jeden z rohov vyznačenej oblasti a následne stačí posúvať myšou.

Druhá zvrchu je ikona Kontajnera, ktorú sme už popísali vyššie. Slúži na zmazanie vyznačenej plochy. Po kliku na ňu stačí kliknúť na plochu, ktorú chcete zmazať, plocha zmizne, a následne stačí kliknúť na Uložiť.

Tretia ikona zvrchu slúži na vycentrovanie pohľadu. Ak už máte vyznačenú konkrétnu plochu, ale nejak ste sa na mape stratili, po jedinom kliku na túto ikonu, sa Vám obrazovka sama vycentruje. Užitočná funkcionalita, ktorá urýchľuje prácu s Market Locatorom.

Ak ste niečomu neporozumeli, alebo hľadáte viac informácií, dobre vám poslúži toto video:

Michal Haluza

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.