Späť na články

Aj vás prekvapili náhle nízke teploty? Inteligentné výstrahy v budúcnosti pomôžu.

Náhla zmena počasia priniesla na Slovensko extrémne nízke teploty. V niektorých obciach na severe Slovenska teplota klesla až pod mínus 20 stupňov Celzia.

Pre veľa ľudí môže takáto náhla zmena znamenať oveľa väčšie problémy ako iba nepríjemne chladný pocit na ulici. Môže spôsobiť problémy pri štartovaní áut, praskajúce potrubia a podobne.

Pri kritických situáciách by bolo užitočné mať upozornenie vopred, ak ma prísť k náhlej zmene, kde hrozí komplikácia dopravy alebo poškodenie majetku. Jednoduchá informácia môže pomôcť k tomu, aby ste si lepšie naplánovali cestovanie, pripravili kúrenie či ohrev vody, spravili v aute dostatočné zásoby jedla a paliva, no taktiež boli viac obozretní a prípadne pomohli ľudom bez domova v meste.

Práve na takomto riešení pracujeme so spoločnosťou Telegrafia a kompetentnými štátnymi a miestnymi úradmi. Obyvatelia budú môcť dostať bezpečnostné notifikácie pomocou SMS, aby sa zaručila čo najvyššia miera doručiteľnosti. Navyše môžu byť tieto notifikácie odosielané iba obyvateľom vo vybraných obciach kde hrozí riziko, alebo môžu byť správy na základe lokality personalizované.

Prípadov, kde sa tieto notifikácie využívajú je mnoho. Či sa už jedná o mrazy, extrémne zrážky spôsobujúce povodne alebo znečistenie ovzdušia, jednoduchá SMS správa vie znížiť škody na majetku a aj zachrániť život.

Michal Suran

Country Manager @ Market Locator

Zdieľajte článok s priateľmi
Nenechajte si ujsť!

Zapojte sa do nášho zoznamu priateľov a my Vám "kde tu" pošleme skvelé inšpirácie, prípadove štúdie a nové nápady, ktoré vám pomôžu zlepšiť marketing a analytiku.